Sık Sorulan Sorular

Farmasi hakkında sıkça merak edilen soruların cevaplarını okuyabilirsiniz.

Firmamıza üyelik işlemlerini gerçekleştiren ve Farmasi girişimcisi olan herkes cep telefonu, tablet, diz üstü bilgisayar, gibi internet erişimi olan tüm cihazlardan giriş yaparak kendilerine verilen özel girişimci numarası ve internet şifresi ile 7 gün/24 saat ücretsiz olarak http://www.farmasi.com.tr “Giriş Yap” bölümünden giriş yapıldığında açılan sayfaya TC numarası veya Girişimci kodu ve kendilerine gönderilen şifre ile sisteme giriş yaparak sipariş verebilmektedirler. Sipariş işlemleri “Hızlı Sipariş’ sekmesi altında açılan kutucuklara ürün kodlarını yazarak gerçekleştirilebileceği gibi, ürünler bölümünden de ürünlerin görsellerini görerek de gerçekleştirilebilmektedir.

Siparişinizi oluştururken son ödeme seçeneği ve onaylama aşamasında son kez tüm siparişlerinizi kontrol ederek herhangi bir hata olduğunu tespit etmeniz durumunda Sepetim sekmesine geri dönerek hatanızı düzeltebilir ve bir ömceki tüm aşamalardan yeniden geçerek siparişinizi onaylayabilirsiniz.

Girişimci sayfanıza giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan “Siparişlerim” sekmesine tıkladığınızda açılan sayfada geriye dönük sipariş dönemini seçtikten sonra takibini yapmak istediğiniz sipariş numarası ile aynı hizada bulunan Kargo Takibi üzerine tıkladığınızda açılan sayfadan siparişinize ait kargo durum detayını gözlemleyebilirsiniz.

Siparişleriniz yoğunluğa bağlı olarak üç ile yedi iş gününde tarafınızdan seçilen anlaşmalı kargo firmalarımız tarafından adresinize teslim edilecektir.

Siparişlerinizi kendiniz sipariş girildikten sonraki ilk 120 dakika içerisinde iptal edebilirsiniz. Sipariş takip bölümünde ilgili sipariş yanında İPTAL ET butonu yer almaktadır. Bu butona tıkladığınızda iptal nedeninizi yazmanız gerekmektedir. Daha sonra siparişi iptal etmek istediğinizden emin olup olmadığınız sorulmaktadır. Sonrasında siparişiniz iptal edilmiş olacaktır. İptal süresi dolmuş olan siparişlerin iptal işlemleri gerçekleştirilememektedir.

Girişimci sayfasında sol tarafta bulunan butonlarda Sözleşme ve Formlar sekmesi altında bulunan Cayma Formu kullanılarak cayma talebi firmamıza iletebilir. Cayma Hakkını kullanmak ücretsizdir.

Ayrıca, Ürün siparişi onaylama işlemi öncesinde de girişimcinin bilgine ve onayına sunulan Ön Bilgilendirme Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde de Madde 3’de Cayma Hakkı konusunda detaylı bilgi verilmektedir.

MADDE 3 – CAYMA HAKKI SATICI AŞAĞIDAKİ HUSUSLARI TAAHHÜT ETMEKTEDİR.

‘’Bu sözleşmenin kurulduğu veya malın teslim alındığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkınız bulunmaktadır. Cayma süresi içinde sözleşmeye konu mal veya hizmet karşılığında herhangi bir isim altında ödeme yapmanızı veya borç altına sokan herhangi bir belge vermenizi istemeyeceğimizi ve cayma bildiriminin tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren en geç on dört gün içerisinde malı geri almayı taahhüt ederiz.’’

ALICI’nın bu sözleşme kapsamında alacağı ürün veya ürünlere ilişkin olarak ürünlerin tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkı bulunmaktadır. Cayma hakkı, SATICI’ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunmak suretiyle kullanılabilir. Cayma hakkı kullanılan ürünün kutu/paket içeriğinin tam olması ve ürünün yeniden satılabilir halde bulunması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde, iade konusu ürün veya ürünlerin SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkının kullanılmasına ilişkin bildirimin ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV iadesi yapılamaz. Cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanan EFT kesintisi, kargo gideri ve sair masraflar SATICI’ya aittir.

MADDE 4 – CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Kopyalanarak orjinalliğini kaybeden (CD, DVD, plak vs gibi) veya hijyenik faktörler nedeniyle risk taşıyan ürünlerin (kulaklık vs. gibi) iade ve değişimleri orijinal ambalajları açıldığı takdirde gerçekleştirilememektedir. Kampanya kapsamında satılan ürünler hiçbir suretle iade alınmamaktadır.

Farmasi Girişimci Web Sitesidir.

Copyright © 2023 Erci Web Tasarım
erciwebtasarim@gmail.com